0322 324 37 81 0535 223 30 78

18-19 Haziran, 10-11 Eylül Kahramanmaraş – Adıyaman – Nemrut Dağı

*
0,00

Yazdır

0535 223 30 78

0322 324 37 81

Kahramanmaraş – Adıyaman – Nemrut Dağı

Karakaş Tümülüsü - Cendere Köprüsü – Arsemeia - Malatya DARENDE 

 Kudret Havuzu   Gökpınar Gölü

 

Tur    Tarihleri:

18-19 Haziran,

10-11 Eylül

 

 

2022 Cumartesi 1.Gün :

Saat 06:00 da Uğur Mumcu Meydanı’nda (istasyon meydanı)buluşmamızın ardından saat 06:30 da İstasyon Önünden, saat 06:45 de Duygu Kafe karşısından hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Kurtuluş Savaşındaki mücadelelerinden dolayı İstiklal Madalyasını hak etmiş Kahramanmaraş İlimize varıyoruz.M.Ö. 1400’lü yıllara dayanan 2 adet Antik Fil İskeletinin sergilendiği ve birçok antik eserlerinde bulunduğu Kahramanmaraş Müzesi’ni geziyoruz. Ekstra öğle yemeği sonrasında Ünlü Maraş dondurmasından tadabilirsiniz. Panoramik tur eşliğinde Adıyaman’a yolculuğumuz başlıyor. Kahta’ya varışımızın ardından minibüslerle Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Minibüslerle çıktığımız dağın ören yeri kısmını yapacağımız yürüyüş ile çıkacağız. Dünyanın 7.Harikası olarak nitelendirilen Tümülüsün Sunak kısmında güneşin batışını izledikten sonra Nemrut Dağının zirvesinde bulunan Tanrı Heykellerini görüyoruz ve Tümülüsün etrafında gezimizi gerçekleştirdikten sonra zirveden aşağıya iniyoruz. Tekrar minibüslerle kültür turumuza devam ediyoruz. Arsemeia , Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü gezeceğimiz yerler arasında. Kültür gezimizin sonrasında konaklama yapacağımız 4* White Star otelimize gidiyoruz. Otelde akşam yemeği ve sonrasında dinlenme…

 

2022 Pazar 2. Gün:

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelden ayrılıp Tarihi Hitit Dönemine kadar uzanan Kayısı Diyarı Malatya’ya varıyoruz. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde adı geçen Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı, Atatürk'ün Malatya'ya ilk geldiği zaman bir gece kaldığı eski Atatürk Evi’ni, Birçok çağ ve medeniyetlerden kalan eserlerin ve Karakaya Baraj Gölü altında kalacak yerleşimleri kurtarmak amacıyla yapılan kazılarda ortaya çıkan buluntuların bulunduğu Malatya Müzesi’ni ve Eski Malatya evlerini apaçık yansıtan Beşkonaklar’ı görüp 7000 yıllık geçmişe sahip Darende’ye gidiyoruz. İlk olarak Somuncu Baba Türbesi’ni ve sonrasında Tohma Kanyonu içerisinde, kayaların arasından akan suyun oluşturduğu Kudret Havuzu’nu görüp Türkiye’nin sayılır doğal güzelliklerinden biri olan Gökpınar Gölü’ne gidiyoruz. Gezilerimiz sonrasında Adana’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Adana’ya varışımızın ardından İstasyon meydanında turumuzu sonlandırıyoruz.

 Ücrete dahil olan hizmetler:

* Mercedes Turizm Otobüsleri İle Ulaşım,

* Adıyaman’da otelde 1 gece konaklama,

* Otelde 1 Adet Kahvaltı,

* Otelde 1 adet akşam yemeği,

* Seyahat sigortası,

* Otobüs İçi İkramlar, 

* Rehberlik Hizmetleri

 Ücrete dahil olmayan hizmetler:

* Öğle Yemekleri Ve Tüm İçecekler, Müze Ören Yeri Girişleri, Nemrut’a Çıkış Minibüs Ücreti

Önemli not:

* rehber kötü hava ve yol gibi olumsuz durumlarda programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir.

* belirtilen fiyatlar yayımlandığı gün geçerlidir.

* yukarıdaki fiyatlar eylül ayında geçerli değildir.

 ÖNEMLİ NOT:

  • Hava, Yol, Gidilen bölgede varsa bir sıkıntı, Vb. durumlardan dolayı Rehber uygun gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tura katılım sağlayan tüm misafirlerimiz bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.
  • Tura Kayıt sırasında sizden ön ödeme talep edilir. Bu yapmış olduğunuz ön ödeme çok özel bir durum olmadığı sürece tur iptal durumunda iade edilmez. 
  • Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilmektedir. Tur esnasında hiçbir şekilde değiştirilemez.