0322 324 37 81 0535 223 30 78

kozaklı Divaisip KAPLICA TERMAL & KAPADOKYA TURU

Maalesef - bu ürün artık mevcut değil

0,00

Yazdır

0535 223 30 78

0322 324 37 81

  

Belirtilen fiyatları ve satış şartlarını otel tek taraflı değiştirme hakkına sahiptir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Suit oda fiyatları “Standart” oda fiyatlarının %50 fazlasıdır.
Tek kişi konaklamalarda %50 fiyat farkı uygulanır.
Konaklamalarda 3 kişi indirimi bulunmamaktadır.
Çocuk fiyatları ebeveynlerinin yanında konaklamak kaydı ile 0–6 yaş çocuk ücretsiz, 7–12 yaş
çocuk %50 indirimlidir.
Gerçekleşmeyen rezervasyonlara No-Show uygulanır.
Otelimiz sağlık oteli olduğundan alkol servisimiz bulunmamaktadır.
Otelimize kimlik ibraz etmek mecburidir.
Çift olarak konaklayacak misafirlerin soy isimleri tutmadığı taktirde, giriş işlemleri sırasında evlilik
cüzdanı göstermeleri gerekmektedir.
ÜCRETSİZ HİZMETLER: Açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği, bay /bayan ayrı yarı olimpik açık ve
kapalı havuzlar, termal havuzlar, aquapark, Türk hamamı, sauna, jakuzi, buhar banyosu, fitness center,
odalardaki geniş küvetlerde 7/24 termal su, şifreli kasa, dahil olan hizmetlerimiz olup,
ÜCRETLİ: Tüm Kapalı İçecekler, Spa Hizmetleri, Tuz Odası, Dr. Balıklar, Oyun Salonu, Bilardo, Mini-Golf,
Langırt, 10D Sinema, Market, Çamaşırhane vb. ekstra hizmetler ücretlidir.

 

 Genel olarak SPA uygulamalarının faydaları şunlardır;
Kan dolaşımını düzenler. Toksinlerin vücuttan atılmasını (detoks) hızlandırır. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Romatizmal hastalıkların iyileşmesine yardım eder. Hidroterapik tedavide kullanılır. Kasları yumuşatıp gevşetir. Özellikle spor vb. bedensel çalışmalardan sonra yorulan ve sertleşen adele yapısındaki spazmları giderir. Kemik ve eklemlerdeki ağrıları alır. Vücudun dinamizminin yenilenmesini sağlar. Adeta bünyeyeenerji şarj eder. Beyin yorgunluğu, zihinsel yorgunluk, stres gibi ağır iş temposunun sinir sistemi üzerindeki olumsuz etkilerini yok eder,zindelik verir. Vücuttaki aşırı elektrik yükünü alır, rahatlama sağlar. Gerginlik ya da geceleri uyku bozuklukları gibi depresif problemlerin atılmasında iyileştirici etki yapar. Yağların eritilip vücudun forma girmesine, derinin ve ciltdokusunun pürüzsüzleşmesine, güzelleşmesine faydası vardır.

❌ ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ✔ SPA Hizmetleri✔ Tuz Odası✔ Tüm Kapalı İçecekler✔ Ögle yemekleri

 

KAPLICA HAKKINDA :

Tıpta ‘termomineral sular’ olarak adlandırılan termal suyun kaplıcada kullanılabilmesi için o suyun yeraltından çıkan dpğal termal su olması,sıcaklığının 20 derece üzerinde bulunması,litresinde ise en az 1 gram mineral bulunması gerekmektedir.Yurdumuzda yılda en az 10 milyon kişi kaplıcalara şifa bulmaya gitmektedir.Uzmanlar, ister müzmin bir rahatsızlığı olsun,isterse sağlıklı herkesin hastalık durumlarında tedaviyi güçlendirmek için yılda bir kez kaplıca kürü almasını önermektedirler.
Kaplıcaların tedavi maksatlı olarak önerildiği hastalıklar:
* Solunum sistemi hastalıkları: Astma bronşiyal, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları hastalıkları, pnömokonyoz.
* Cilt hastalıkları: Egzama, akne, sedef hastalığı.
* Kas iskelet sistemi hastalıkları: Eklem hastalıkları, kireçlenmeler, yumuşak doku romatizmaları, bazı romatizmal hastalıklar, yaralanmalar sonrası oluşan hasarların tedavisi.
* Kalp dolaşım sistemi hastalıkları: Kalp yetmezliği, dolaşım bozukluğu, hipertansiyon, arter hastalıkları.
* Mide bağırsak hastalıkları: Mide hastalıkları, şeker hastalığı (diyabet), şişmanlık (obezite), gut, karaciğer yetmezliği tedavisi.
* Böbrek ve idrar yolları hastalıkları: Kronik sistit, kronik böbrek taşları, fonksiyonel yetmezlik.
* Kadın doğum hastalıkları: Genital organın kronik hastalıkları, kısırlık, ameliyat sonrası hastalıklar, ağrılı ve zor adet görme, genital akıntı.
* Nörolojik hastalıklar: Omurga hastalıkları, travmatik lezyonlar, inme rehabilitasyonu daha çok romatizmal hastalıklar, genel kas ve yorgunluk ağrıları üzerinde etkili olduğu bilinen kaplıca tedavisinin bir diğer önemli etkisi de hastanın yaşam kalitesini yükseltmesi ve yaşantısını aktif sürdürebilmesi için rehabilitasyon sağlamasıdır. Arınma ve temizlenmeyle birlikte bünyenin güçlenmesi, dolayısıyla kişilerin hastalıklarının kötüleştirici etkilerini üzerlerinden atmaları nedeniyle kaplıca son dönemde ‘detox’ olarak da tanımlanmaktadır.Ayrıca kaplıca tedavisi almak için belirli bir yaş sınırının olmamasına dikkat çeken uzmanlar ileri yaştakiler ve çocukların da kaplıcalardan rahatlıkla kür uygulaması alabileceğini belirtmektedirler. Çocuklarda saman nezlesi, astım gibi üst solunum yolu rahatsızlıklarında kaplıca kürlerinden yararlanılmakta iken yaşlılarda yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan birçok kronik rahatsızlıkta, örneğin hipertansiyon, kroner kalp hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), kronik akciğer hastalığı gibi durumlarda kaplıca kürlerinin olumlu etkileri kanıtlanmıştır.Hastalıkların çeşidine göre uygun kaplıca suyunun seçimi, yararlanma teknikleri ve süreleri bir uzman tavsiyesiyle yapılmalıdır. Kaplıca kür uygulaması bir uyarı ve uyum tedavisi olduğundan belirli bir zaman aralığında gerçekleştirilir ki bu süre genelde en az 10 gün, en uygunu 15 gündür. Yine kaplıcalardaki ideal su sıcaklığı 36-38 derecedir ancak bazı durumlarda (çocuklar ve yaşlılar hariç) 40 derecelik banyolar da önerilmektedir.Kaplıcalarda termal mineralli sulardan sonra en sık kullanılan diğer bir tedavi unsuru; sudan biraz daha farklı termo fiziksel özellikleri bulunan şifalı çamurlardır. Ülkemizde birçok kaplıcada şifalı su ve banyo terapisi uygulanabilmektedir.

 

 

İletişim: 0532 713 29 90

►Sevgili Misafirlerimizin dikkatine –

Turumuzla ile ilgili bilmeniz gerekenler – lütfen okuyunuz

└► ekstra harcamalar konuklarımıza aittir. 

└► Telefon ile koltuk numarası verilmemektedir. Koltuk numaraları misafirlerimiz ÖDEME ESNASINDA boş koltuklardan kendileri seçecektir.

└►Acenta tur iptali: Acenta, Mecburi sebeplerle turu iptal etmesi durumunda 3 gün kala müşterilerine iptali bildirmek durumundadır.

└►Etkinliklerimizde Kredi kartı geçerlidir.( Tek Çekim )

└►Turumuza katılan misafirler yazılan şartları ve kuralları kabul etmiş demektir.